F461AK184F160C
Mfr.Part #
F461AK184F160C
Description
CAPACITOR 1%
Height :
11 mm
Width :
5 mm
Length :
13 mm
Negative Tolerance :
1%
Pbfree Code :
yes
Rated (AC) Voltage (URac) :
90 V
Positive Tolerance :
1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
160 V
Packing Method :
Bulk
Capacitance :
0.18 μF
Terminal Pitch :
10 mm