F461AG273F400C
Mfr.Part #
F461AG273F400C
Description
CAPACITOR 1%
Width :
4 mm
Series :
F461
Height :
9 mm
Capacitance :
0.027 µF
Length :
13 mm
Terminal Pitch :
10 mm
Negative Tolerance :
1%
Size Code :
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
Positive Tolerance :
1%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
400 V
Rated (AC) Voltage (URac) :
220 V