F461AG223F630L
Mfr.Part #
F461AG223F630L
Description
CAPACITOR 1%
Negative Tolerance :
1%
Height :
9 mm
Capacitance :
0.022 μF
Length :
13 mm
Series :
F461
Terminal Pitch :
10 mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
630 V
Rated (AC) Voltage (URac) :
250 V
Pbfree Code :
yes
Positive Tolerance :
1%
Size Code :
Width :
4 mm