F339MX232231MCM2B0
Mfr.Part #
F339MX232231MCM2B0
Description
CAP FILM 0.022UF 20% 630VDC RAD
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Capacitance :
0.022µF
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated AC :
310V
Length :
10.0076mm
Max Operating Temperature :
110°C
Voltage - Rated DC :
630V
Width :
3.9878mm
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Lead Pitch :
7.493mm
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Size / Dimension :
0.394Lx0.157W 10.00mmx4.00mm
Packaging :
Bulk
F339M 0.022μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
F339MX232231MCM2B0 Overview
Lead spacing is 0.295 7.50mm for this electrical device.Devices with a -55°C~110°C temperature capability can be operated.