F339MX232231JDM2B0
Mfr.Part #
F339MX232231JDM2B0
Description
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Packaging :
Bulk
Length :
12.4968mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~110°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated AC :
310V
Width :
4.0132mm
Voltage - Rated DC :
630V
Lead Pitch :
10.0076mm
Max Operating Temperature :
110°C
Capacitance :
0.022µF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.157W 12.50mmx4.00mm
F339M 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 310V-AC Polypropylene (PP), Metallized
F339MX232231JDM2B0 Overview
0.394 10.00mm is the lead spacing of this electrical device.It is capable of operating at -55°C~110°C degrees Celsius.