EXH150SM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXH150SM
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 150MHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Series :
EXH
Published :
Frequency Range :
145MHz~155MHz
Power - Max :
50W
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
SMA Male
Mounting Type :
Connector Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
VSWR :
2
Antenna Type :
Whip, Straight
Factory Lead Time :
6 Weeks
Height (Max) :
10.500 266.70mm
Number of Bands :
1
Frequency (Center/Band) :
150MHz
Datasheets
EXH150SM
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SMA Male 150MHz Bulk 10.500 266.70mm