EXD470TN
Mfr.Part #
EXD470TN
Description
RF ANT 491MHZ WHIP STR TNC MALE
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination :
TNC Male
EXD
Base Product Number :
EXD470
Return Loss :
Package :
Bulk
Frequency (Center/Band) :
491MHz
Height (Max) :
3.600 (91.44mm)
RF Family/Standard :
Gain :
Frequency Range :
470MHz ~ 512MHz
Features :
Ingress Protection :
Product Status :
Active
Applications :
Datasheets
EXD470TN
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount TNC Male 491MHz - 3.600 (91.44mm) -