EXD470SM
Mfr.Part #
EXD470SM
Description
RF ANT 491MHZ WHIP STR SMA MALE
Termination :
SMA Male
EXD
Features :
Base Product Number :
EXD470
VSWR :
1.5
Return Loss :
Frequency Range :
470MHz ~ 512MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Product Status :
Obsolete
Height (Max) :
3.600 (91.44mm)
Frequency (Center/Band) :
491MHz
Gain :
Ingress Protection :
Applications :
RF Family/Standard :
Package :
Datasheets
EXD470SM
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount SMA Male 491MHz - 3.600 (91.44mm) -