EXD470SF
Mfr.Part #
EXD470SF
Description
RF ANT 491MHZ WHIP STR SF CONN
Termination :
SFU
RF Family/Standard :
Return Loss :
1.5
Package :
Bulk
Product Status :
Obsolete
Ingress Protection :
Height (Max) :
3.600 (91.44mm)
Frequency (Center/Band) :
491MHz
Antenna Type :
Whip, Straight
Features :
Frequency Range :
470MHz ~ 512MHz
Gain :
Base Product Number :
EXD470
Applications :
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Datasheets
EXD470SF
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount SFU 491MHz - 3.600 (91.44mm) -