EXD470MD
Mfr.Part #
EXD470MD
Description
RF ANT 491MHZ WHIP STR MD CONN
RF Antennas
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency (Center/Band) :
491MHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Bands :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height (Max) :
3.600 91.44mm
EXD
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Bulk
Termination :
MD
Frequency Range :
470MHz~512MHz
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Datasheets
EXD470MD
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount MD 491MHz Bulk 3.600 91.44mm