EXD470BN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXD470BN
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 491MHZ WHIP STR BNC MALE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Series :
EXD
Mounting Type :
Connector Mount
Height (Max) :
3.600 91.44mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Frequency (Center/Band) :
491MHz
Frequency Range :
470MHz~512MHz
Number of Bands :
1
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Termination :
BNC Male
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
8 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Antenna Type :
Whip, Straight
VSWR :
1.5
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
EXD470BN
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount BNC Male 491MHz Bulk 3.600 91.44mm