EXD450SMI
Mfr.Part #
EXD450SMI
Description
RF ANT 460MHZ WHIP STR SMI CONN
Height (Max) :
3.880 (98.55mm)
Connector Mount
Ingress Protection :
RF Family/Standard :
Applications :
Package :
Bulk
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Features :
Base Product Number :
EXD450
Frequency Range :
450MHz ~ 470MHz
Antenna Type :
Whip, Straight
Return Loss :
Termination :
SMI
Gain :
Product Status :
Obsolete
Frequency (Center/Band) :
460MHz
Datasheets
EXD450SMI
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount SMI 460MHz - 3.880 (98.55mm) -