EXD450KR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXD450KR
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 460MHZ WHIP STR KR CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency (Center/Band) :
460MHz
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
VSWR :
1.5
Height (Max) :
3.880 98.55mm
Mounting Type :
Connector Mount
Series :
EXD
Number of Bands :
1
Termination :
KR
Packaging :
Bulk
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency Range :
450MHz~470MHz
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Antenna Type :
Whip, Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
EXD450KR
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount KR 460MHz Bulk 3.880 98.55mm