EXD450BN
Mfr.Part #
EXD450BN
Description
RF ANT 460MHZ WHIP STR BNC MALE
1
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency (Center/Band) :
460MHz
RoHS Compliant
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Frequency Range :
450MHz~470MHz
Published :
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Height (Max) :
3.880 98.55mm
Termination :
BNC Male
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
EXD450BN
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount BNC Male 460MHz Bulk 3.880 98.55mm