EXD420TN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXD420TN
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 435MHZ WHIP STR TNC MALE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency Range :
420MHz ~ 450MHz
Antenna Type :
Whip, Straight
Frequency (Center/Band) :
435MHz
Gain :
Termination :
TNX
Number of Bands :
1
Applications :
Package :
Bulk
Product Status :
Active
Mounting Type :
Connector Mount
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
RF Family/Standard :
Return Loss :
Ingress Protection :
Series :
EXD
Base Product Number :
EXD420
Height (Max) :
3.590 (91.19mm)
VSWR :
1.5
Features :
Datasheets
EXD420TN
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount TNX 435MHz - 3.590 (91.19mm) -