EXD420SF
Mfr.Part #
EXD420SF
Description
RF ANT 435MHZ WHIP STR SF CONN
RF Antennas
Product Status :
Obsolete
Frequency Range :
420MHz ~ 450MHz
Features :
Connector Mount
Package :
Bulk
Height (Max) :
3.590 (91.19mm)
Applications :
Base Product Number :
EXD420
Return Loss :
Termination :
SF
RF Family/Standard :
Gain :
VSWR :
1.5
Ingress Protection :
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band) :
435MHz
Datasheets
EXD420SF
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount SF 435MHz - 3.590 (91.19mm) -