EXD400TN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXD400TN
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 410MHZ WHIP STR TNC MALE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Packaging :
Bulk
Frequency (Center/Band) :
410MHz
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Antenna Type :
Whip, Straight
Number of Bands :
1
Mounting Type :
Connector Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
VSWR :
1.5
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Published :
Height :
86.36mm
Frequency Range :
400MHz~420MHz
Frequency :
400MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
EXD
Termination :
TNC Male
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
EXD400TN
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount TNC Male 410MHz Bulk