EXCN1920SM
Mfr.Part #
EXCN1920SM
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
ANT TWO-WAY 1850-1990MHZ
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency Range :
1.85GHz ~ 1.99GHz
Series :
EXC
Frequency Group :
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Package :
Bulk
Applications :
TE Connectivity
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Ingress Protection :
Product Type :
Cellular Antennas - GSM, LTE, 2G/3G/4G/5G
Product Category :
Antennas
Frequency (Center/Band) :
1.92GHz
Return Loss :
Product Status :
Active
Features :
Mounting Type :
Connector Mount
Termination :
SM
Gain :
Antenna Type :
Whip, Straight
Base Product Number :
EXCN1920
VSWR :
Height (Max) :
Number of Bands :
1
Subcategory :
Antennas
Datasheets
EXCN1920SM
1 Bands Whip, Straight UHF (1GHz ~ 2GHz) Connector Mount SM 1.92GHz - - -