EXC902SF
Mfr.Part #
EXC902SF
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 931MHZ WHIP STR SF CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
88.9mm
Packaging :
Bulk
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi
Series :
EXC
Termination :
SF
Frequency Range :
902MHz~960MHz
Antenna Type :
Whip, Straight
Published :
VSWR :
1.5
Factory Lead Time :
6 Weeks
Number of Bands :
1
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency (Center/Band) :
931MHz
RF Family/Standard :
Bluetooth, WiFi
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Chassis Mount
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Mounting Type :
Connector Mount
Frequency :
960MHz
Power - Max :
50W
Datasheets
EXC902SF
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount SF 931MHz Bulk Bluetooth, Wi-Fi