EXC470SM
Mfr.Part #
EXC470SM
Description
RF ANT 491MHZ WHIP STR SMA MALE
Frequency Range :
470MHz~512MHz
Series :
EXC
Power - Max :
50W
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
RF Family/Standard :
Bluetooth, WiFi
Antenna Type :
Whip, Straight
Reach Compliance Code :
Unknown
Termination :
SMA Male
Number of Bands :
1
Height :
169.926mm
Frequency :
510MHz
Pbfree Code :
yes
Frequency (Center/Band) :
491MHz
Datasheets
EXC470SM
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount SMA Male 491MHz Bulk Bluetooth, Wi-Fi