EXC450PL
Mfr.Part #
EXC450PL
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 460MHZ WHIP STR PL CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Series :
EXC
Mounting Type :
Connector Mount
Power - Max :
50W
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi
Frequency Range :
450MHz~470MHz
RF Family/Standard :
Bluetooth, WiFi
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
PL
Antenna Type :
Whip, Straight
Mount :
Chassis Mount
Number of Bands :
1
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Frequency :
470MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
VSWR :
1.5
Height (Max) :
6.900 175.26mm
Frequency (Center/Band) :
460MHz
Datasheets
EXC450PL
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount PL 460MHz Bulk 6.900 175.26mm Bluetooth, Wi-Fi