EXC422MX
Mfr.Part #
EXC422MX
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 422MHZ WHIP STR MX CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency (Center/Band) :
422MHz
Mounting Type :
Connector Mount
Applications :
Bluetooth, Wi-Fi
Series :
EXC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Number of Bands :
1
Mount :
Chassis Mount
Height (Max) :
7.000 177.80mm
Termination :
MX
Packaging :
Bulk
Height :
177.8mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Antenna Type :
Whip, Straight
Published :
RF Family/Standard :
Bluetooth, WiFi
RoHS Status :
RoHS Compliant
VSWR :
1.5
Datasheets
EXC422MX
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount MX 422MHz Bulk 7.000 177.80mm Bluetooth, Wi-Fi