EXC406MX
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXC406MX
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 428MHZ WHIP STR MX CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Frequency (Center/Band) :
428MHz
RF Family/Standard :
Features :
Mounting Type :
Connector Mount
Base Product Number :
EXC406
Gain :
Ingress Protection :
Frequency Range :
406MHz ~ 450MHz
Number of Bands :
1
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Series :
EXC
Product Status :
Obsolete
Package :
Bulk
Height (Max) :
7.000 (177.80mm)
VSWR :
1.5
Termination :
MX
Return Loss :
Applications :
Datasheets
EXC406MX
1 Bands Whip, Straight UHF (300MHz ~ 1GHz) Connector Mount MX 428MHz - 7.000 (177.80mm) -