EXB418BN
Mfr.Part #
EXB418BN
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 418MHZ WHIP STR BN CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency Group :
UHF 300MHz~1GHz
Frequency (Center/Band) :
418MHz
Series :
EXB
Antenna Type :
Whip, Straight
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Number of Bands :
1
Mount :
Chassis Mount
VSWR :
1.5
Mounting Type :
Connector Mount
Gain :
0dBi
Termination :
BN
Datasheets
EXB418BN
1 Bands Whip, Straight UHF 300MHz~1GHz Connector Mount BN 418MHz 0dBi Bulk