EXB164TN
Mfr.Part #
EXB164TN
Description
RF ANT 169MHZ WHIP STR TNC MALE
Stock
4
In Stock :
4
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Features :
Base Product Number :
EXB164
RF Family/Standard :
Return Loss :
Termination :
TNC Male
1.5
Package :
Bulk
Frequency (Center/Band) :
169MHz
Product Status :
Active
Number of Bands :
1
Applications :
Ingress Protection :
Gain :
0dBi
Height (Max) :
6.000 (152.40mm)
Frequency Range :
164MHz ~ 174MHz
Datasheets
EXB164TN
1 Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount TNC Male 169MHz 0dBi 6.000 (152.40mm) -