EXB164SFU
Mfr.Part #
EXB164SFU
Description
RF ANT 169MHZ WHIP STR SFU CONN
RF Antennas
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Bands :
1
Frequency :
164MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Gain :
0dBi
Published :
Termination :
SFU
Mount :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Frequency (Center/Band) :
169MHz
EXB
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
VSWR :
1.5
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency Range :
164MHz~174MHz
Height :
152.4mm
Datasheets
EXB164SFU
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SFU 169MHz 0dBi Bulk