EXB164BNX
Mfr.Part #
EXB164BNX
Description
RF ANT 169MHZ WHIP STR BNX CONN
Termination :
BNX
RoHS Status :
RoHS Compliant
Gain :
0dBi
Packaging :
1
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency Range :
164MHz~174MHz
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Chassis Mount
Connector Mount
Height :
152.4mm
Published :
Frequency (Center/Band) :
169MHz
1.5
Frequency :
164MHz
Datasheets
EXB164BNX
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount BNX 169MHz 0dBi Bulk