EXB164BN
Mfr.Part #
EXB164BN
Description
RF ANT 169MHZ WHIP STR BNC MALE
RF Antennas
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency (Center/Band) :
169MHz
Frequency Range :
164MHz~174MHz
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Mount :
Chassis Mount
Frequency :
164MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
1.5
Height :
152.4mm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Termination :
BNC Male
Datasheets
EXB164BN
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount BNC Male 169MHz 0dBi Bulk