EXB161SF
Mfr.Part #
EXB161SF
Description
RF ANT 167MHZ WHIP STR SF CONN
RF Antennas
Height (Max) :
5.900 149.86mm
Mount :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Published :
Termination :
SF
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency (Center/Band) :
167MHz
0dBi
Factory Lead Time :
8 Weeks
Antenna Type :
Whip, Straight
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Range :
161MHz~174MHz
Datasheets
EXB161SF
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SF 167MHz 0dBi Bulk 5.900 149.86mm