EXB155SFU
Mfr.Part #
EXB155SFU
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR SFU CONN
RF Antennas
Published :
Height (Max) :
6.300 160.02mm
Frequency (Center/Band) :
159MHz
EXB
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
6 Weeks
1.5
Frequency :
165MHz
Height :
160.02mm
Mount :
Chassis Mount
Frequency Range :
155MHz~164MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Termination :
SFU
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
EXB155SFU
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SFU 159MHz 0dBi Bulk 6.300 160.02mm