EXB155SF
Mfr.Part #
EXB155SF
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR SF CONN
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Height (Max) :
6.300 160.02mm
Series :
EXB
Height :
160.02mm
1.5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Bands :
1
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Antenna Type :
Whip, Straight
Frequency :
165MHz
Mount :
Chassis Mount
Termination :
SF
Frequency Range :
155MHz~164MHz
Frequency (Center/Band) :
159MHz
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
8 Weeks
Datasheets
EXB155SF
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SF 159MHz 0dBi Bulk 6.300 160.02mm