EXB155PL
Mfr.Part #
EXB155PL
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR PL CONN
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
160.02mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
1.5
Frequency :
165MHz
Height (Max) :
6.300 160.02mm
Number of Bands :
1
Published :
Termination :
PL
Packaging :
Connector Mount
Mount :
Chassis Mount
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency (Center/Band) :
159MHz
Frequency Range :
155MHz~164MHz
Datasheets
EXB155PL
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount PL 159MHz 0dBi Bulk 6.300 160.02mm