EXB155MX
Mfr.Part #
EXB155MX
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR MX CONN
0dBi
Applications :
Mounting Type :
Connector Mount
Product Status :
Obsolete
Frequency (Center/Band) :
159MHz
RF Family/Standard :
Base Product Number :
EXB155
Termination :
MX
Height (Max) :
6.300 (160.02mm)
Return Loss :
Features :
Package :
Bulk
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :
155MHz ~ 164MHz
1.5
Ingress Protection :
Datasheets
EXB155MX
1 Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount MX 159MHz 0dBi 6.300 (160.02mm) -