EXB155MD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXB155MD
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR MD CONN
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Frequency Range :
155MHz ~ 164MHz
Package :
Bulk
Antenna Type :
Whip, Straight
Height (Max) :
6.300 (160.02mm)
VSWR :
1.5
Applications :
Base Product Number :
EXB155
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Number of Bands :
1
Features :
Termination :
MD
Gain :
0dBi
Ingress Protection :
Mounting Type :
Connector Mount
Return Loss :
Frequency (Center/Band) :
159MHz
Product Status :
Obsolete
RF Family/Standard :
Series :
EXB
Datasheets
EXB155MD
1 Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount MD 159MHz 0dBi 6.300 (160.02mm) -