EXB155KR
Mfr.Part #
EXB155KR
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR KR CONN
Connector Mount
Height :
160.02mm
Frequency Range :
155MHz~164MHz
Height (Max) :
6.300 160.02mm
Packaging :
Bulk
Frequency (Center/Band) :
159MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mount :
Chassis Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
0dBi
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
165MHz
Termination :
KR
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Datasheets
EXB155KR
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount KR 159MHz 0dBi Bulk 6.300 160.02mm