EXB155HT
Mfr.Part #
EXB155HT
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR HT CONN
RF Antennas
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
6 Weeks
VSWR :
1.5
Packaging :
Connector Mount
Frequency :
165MHz
Frequency Range :
155MHz~164MHz
Frequency (Center/Band) :
159MHz
Number of Bands :
1
Height :
160.02mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Termination :
HT
Height (Max) :
6.300 160.02mm
Mount :
Chassis Mount
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Datasheets
EXB155HT
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount HT 159MHz 0dBi Bulk 6.300 160.02mm