EXB155BNX
Mfr.Part #
EXB155BNX
Description
RF ANT 159MHZ WHIP STR BNX CONN
RF Antennas
Height :
160.02mm
Antenna Type :
Whip, Straight
Frequency :
165MHz
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Frequency Range :
155MHz~164MHz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Bands :
1
Mount :
Chassis Mount
VSWR :
1.5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
Height (Max) :
6.300 160.02mm
Mounting Type :
Connector Mount
Published :
Frequency (Center/Band) :
159MHz
Termination :
BNX
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
EXB155BNX
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount BNX 159MHz 0dBi Bulk 6.300 160.02mm