EXB150TN
Mfr.Part #
EXB150TN
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR TNC MALE
Stock
21
In Stock :
21
Connector Mount
Height :
165.1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mount :
Chassis Mount
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Frequency Range :
150MHz~162MHz
Packaging :
Termination :
TNC Male
VSWR :
1.5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Bands :
1
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Frequency (Center/Band) :
156MHz
Frequency :
174MHz
Published :
2007
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
EXB150TN
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount TNC Male 156MHz 0dBi Bulk