EXB150SMI
Mfr.Part #
EXB150SMI
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR SMI CONN
1
Return Loss :
Frequency (Center/Band) :
156MHz
1.5
Package :
Bulk
Base Product Number :
EXB150
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Features :
Termination :
SMI
Antenna Type :
Whip, Straight
Product Status :
Obsolete
Mounting Type :
Connector Mount
Ingress Protection :
Height (Max) :
6.500 (165.10mm)
RF Family/Standard :
Applications :
Frequency Range :
150MHz ~ 162MHz
Datasheets
EXB150SMI
1 Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount SMI 156MHz 0dBi 6.500 (165.10mm) -