EXB150SM
Mfr.Part #
EXB150SM
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR SMA MALE
EXB
Base Product Number :
EXB150
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Number of Bands :
1
Package :
Bulk
Frequency Range :
150MHz ~ 162MHz
Antenna Type :
Whip, Straight
RF Family/Standard :
Termination :
SMI
Frequency (Center/Band) :
156MHz
Features :
Height (Max) :
6.500 (165.10mm)
Gain :
0dBi
Applications :
Return Loss :
Product Status :
Obsolete
Ingress Protection :
Datasheets
EXB150SM
1 Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount SMI 156MHz 0dBi 6.500 (165.10mm) -