EXB150SFU
Mfr.Part #
EXB150SFU
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR SFU CONN
RF Antennas
Packaging :
1.5
Height :
165.1mm
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Termination :
SFU
Published :
Whip, Straight
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency (Center/Band) :
156MHz
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Frequency :
174MHz
Frequency Range :
150MHz~162MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Chassis Mount
0dBi
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
EXB150SFU
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SFU 156MHz 0dBi Bulk