EXB150SF
Mfr.Part #
EXB150SF
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR SF CONN
Frequency Range :
150MHz~162MHz
Antenna Type :
Whip, Straight
Height :
165.1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Gain :
0dBi
Mount :
Chassis Mount
Termination :
SF
VSWR :
1.5
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Factory Lead Time :
6 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Frequency :
174MHz
Frequency (Center/Band) :
156MHz
Published :
Packaging :
Datasheets
EXB150SF
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount SF 156MHz 0dBi Bulk