EXB150PL
Mfr.Part #
EXB150PL
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR PL CONN
0dBi
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
Product Category :
Antennas
Height (Max) :
6.500 (165.10mm)
RF Family/Standard :
Frequency (Center/Band) :
156MHz
Product Status :
Active
Ingress Protection :
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Return Loss :
Package :
Bulk
Termination :
PL
Applications :
Base Product Number :
EXB150
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Subcategory :
Antennas
Number of Bands :
1 Band
TE Connectivity
VSWR :
1.5
Features :
Frequency Range :
150MHz ~ 162MHz
Datasheets
EXB150PL
1 Band Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount PL 156MHz 0dBi 6.500 (165.10mm) -