EXB150MX
Mfr.Part #
EXB150MX
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR MX CONN
RF Antennas
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency (Center/Band) :
156MHz
Published :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
165.1mm
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Range :
150MHz~162MHz
Termination :
MX
VSWR :
1.5
Frequency :
174MHz
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Datasheets
EXB150MX
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount MX 156MHz 0dBi Bulk