EXB150MD
Mfr.Part #
EXB150MD
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR MD CONN
RF Antennas
Height :
165.1mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Height (Max) :
6.500 165.10mm
Termination :
MD
Frequency Range :
150MHz~162MHz
Packaging :
EXB
Published :
Factory Lead Time :
6 Weeks
VSWR :
1.5
Frequency :
174MHz
Mounting Type :
Connector Mount
Mount :
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency (Center/Band) :
156MHz
Datasheets
EXB150MD
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount MD 156MHz 0dBi Bulk 6.500 165.10mm