EXB150HT
Mfr.Part #
EXB150HT
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR HT CONN
Termination :
HT
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
174MHz
Packaging :
0dBi
Height :
165.1mm
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency (Center/Band) :
156MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Series :
EXB
Published :
Frequency Range :
150MHz~162MHz
Mount :
Chassis Mount
Datasheets
EXB150HT
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount HT 156MHz 0dBi Bulk