EXB150BNX
Mfr.Part #
EXB150BNX
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR BNX CONN
RF Antennas
Return Loss :
Mounting Type :
Connector Mount
Applications :
Number of Bands :
1 Band
TE Connectivity
Termination :
BNX
Product Category :
Antennas
Frequency (Center/Band) :
156MHz
Ingress Protection :
Antenna Type :
Whip, Straight
Package :
Bulk
Base Product Number :
EXB150
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Frequency Range :
150MHz ~ 162MHz
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
RF Family/Standard :
VSWR :
1.5
Subcategory :
Antennas
Product Status :
Active
Height (Max) :
6.500 (165.10mm)
Series :
EXB
Features :
Datasheets
EXB150BNX
1 Band Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount BNX 156MHz 0dBi 6.500 (165.10mm) -