EXB150BN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EXB150BN
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 156MHZ WHIP STR BNC MALE
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Gain :
0dBi
Antenna Type :
Whip, Straight
Number of Bands :
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency (Center/Band) :
156MHz
Factory Lead Time :
6 Weeks
Mounting Type :
Connector Mount
Termination :
BNC Male
Height :
165.1mm
Frequency :
174MHz
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Series :
EXB
Packaging :
Bulk
Published :
Frequency Range :
150MHz~162MHz
VSWR :
1.5
Reach Compliance Code :
Unknown
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
Mount :
Chassis Mount
Datasheets
EXB150BN
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount BNC Male 156MHz 0dBi Bulk