EXB148TNX
Mfr.Part #
EXB148TNX
Description
ANT TUF DUCK 148-155MHZ TNC MALE
RF Antennas
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Reach Compliance Code :
Unknown
Frequency (Center/Band) :
151.5MHz
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Termination :
TNX
Whip, Straight
Factory Lead Time :
6 Weeks
RF/Microwave Device Type :
MOBILE STATION ANTENNA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Bands :
1
Frequency Range :
148MHz~155MHz
Datasheets
EXB148TNX
1 Bands Whip, Straight VHF f < 300MHz Connector Mount TNX 151.5MHz