EXB148TN
Mfr.Part #
EXB148TN
Description
ANT TUF DUCK 148-155MHZ TNC MALE
RF Antennas
VSWR :
Features :
Mounting Type :
Connector Mount
Subcategory :
Antennas
Return Loss :
Product Type :
ISM Antennas - ISM, MICS, UHF, VHF, UWB
Termination :
TN
Frequency Range :
148MHz ~ 155MHz
Base Product Number :
EXB148
Package :
Bulk
Brand :
TE Connectivity / Laird External Antennas
TE Connectivity
Frequency Group :
VHF (f < 300MHz)
Height (Max) :
Product Category :
Antennas
Frequency (Center/Band) :
151.5MHz
Product Status :
Active
Gain :
Ingress Protection :
Applications :
Number of Bands :
1 Band
Datasheets
EXB148TN
1 Band Bands Whip, Straight VHF (f < 300MHz) Connector Mount TN 151.5MHz - - -